Новини

«Електрон»: уряд нарешті підтримав виробників міського транспорту

10.02.2017

Прийнята урядом з ініціативи Мінекономрозвитку постанова про збільшення обов’язкового авансового платежу з боку замовників комунального транспорту - трамваїв, тролейбусів автобусів та електробусів - дієвий крок підтримки такої важливої галузі як транспортне машинобудування - вважає президент концерну «Електрон» Юрій Бубес у коментарі порталу "Ліга.Бізнес".

 

– Ці питання, ми, товаровиробники, постійно ставили перед кількома урядами. І лише зараз, як мовиться, лід зрушився.  Тому слід подякувати фахівцям Мінекономрозвитку та Уряду в цілому,  а також  Першому віце-прем’єр-міністру Степану Кубіву, який тримав це важливе для машинобудівної галузі питання на особистому контролі, - зазначив в коментарі Юрій Бубес. -  Завдяки збільшенню розмірів авансування і встановленню реальних термінів поставок такої технологічної складної продукції як пасажирський транспорт, заводи нарешті зможуть налагодити чіткий і належний технологічний цикл та ритмічну роботу, збільшити завантаження потужностей, а в кінцевому результаті знизити виробничі затрати, що зекономить бюджетні кошти і підвищить конкурентоспроможність української продукції.

 

Як наголошують в концерні «Електрон», прийняті зміни дозволять швидше оновити  парк пасажирського транспорту - сьогодні в середньому близько 80% рухомого складу громадського транспорту України вичерпали свій нормативний термін експлуатації.

 

- Втім, у нас є ще низка конкретних пропозицій, які стосуються такого питання як виконання замовлень в межах бюджетного року. Наприклад, від тендеру до укладання угоди між замовником і виконавцем минає тривалий час, а авансові платежі, буває, надходять підприємству лише в 3- 4 кварталі поточного року. Як  і коли виконати договір? Згідно законодавства, договір можна подовжити, але де взяти нові гроші? Тому необхідно внести зміни до Бюджетного кодексу і виправити положення щодо обмеження виробничих циклів  продукції поза обов’язковим використанням цих коштів у бюджетному році. З цього питання ми готуємо пропозиції на розгляд  Верховної Ради.


версія для друку
  • Digg
  • Send e-mail
  • Facebook
  • Google
  • Print
  • TwitThis
  • VKontakte