Новини

Акціонерному товариству «Концерн-Електрон» 20 років

29.06.2011

Рівно двадцять років тому, 29 червня 1991 року, державний концерн «Електрон» перетворився в абсолютно нову структуру – акціонерне товариство класичного західного типу «Концерн-Електрон», акції якого зареєстровані в Україні за №1.

 

Оскільки у той час і в ще тій державі не існувало власних методик приватизації, за зразок було обрано так звану «англо-саксонську» модель, яка ґрунтується на переважному володінні акціями фізичними особами (на відміну від «континентальної» моделі, в якій переважає «оптова» структура власності на цінні папери, тобто належних лише кільком великим інвесторам). Таким чином приватизаційні папери «Концерн-Електрону» придбали самі працівники підприємства, члени їх сімей та ветерани заводу – акціонерами концерну стали понад 20 тисяч осіб.

 

Свого часу про унікальність цього процесу чимало писалось в нашій і зарубіжній пресі, електронівців навіть було запрошено до участі у Міжнародній конференції з питань власності працівників в Оксфорді, де методика була відзначена як один з найбільш цивілізованих і соціально справедливих способів зміни форми власності.


Сьогодні ПАТ «Концерн-Електрон» – багатогалузева компанія, у склад якої входять науково-виробничі та промислові підприємства різних галузей та напрямів діяльності. Всі роки, починаючи з моменту створення, товариство завжди працювало і працює прибутково, і щорічно виплачує дивіденди своїм акціонерам.

 

З нагоди ювілею голова правління ПАТ «Концерн-Електрон» Юрій Бубес і голова Наглядової ради Віктор Рибинок відзначили корпоративними нагородами, подяками та грамотами ветеранів компанії і її кращих працівників.
версія для друку
  • Digg
  • Send e-mail
  • Facebook
  • Google
  • Print
  • TwitThis
  • VKontakte

-->