Міністр економічного розвитку і торгівлі України Айварас Абромавичус відвідав виробництво львівської корпорації «Електрон»

09.06.2015

В межах робочого візиту на Львівщину Міністр економічного розвитку і торгівлі України Айварас Абромавичус в супроводі голови Львівської обласної державної адміністрації Олега Синютки відвідав корпорацію «Електрон».

 

Під час візиту міністра президент корпорації «Електрон» Юрій Бубес представив модельний ряд маловантажних автомобілів багатофункціонального призначення та автомобіль швидкої медичної допомоги для важкопрохідної та гірської місцевостей, що випускаються на підприємстві «ЕлектронМаш». Крім того, побувавши на Спільному українсько-німецькому підприємстві «Електронтранс» Айварас Абромавичус ознайомився з виробництвом низькопідлогового трамвая підвищеної комфортності.

 

Львівські виробники обговорили з міністром актуальні питання розвитку машинобудування, зокрема, перехід до європейських стандартів та просування продукції за кордоном. Під час брифінгу для засобів масової інформації Айварас Абромавичус заявив, що українська продукція машинобудування може гідно конкурувати з іноземними аналогами і сподівається, що незабаром «Електрон» матиме доступ на європейські ринки.

 

«Ми зрозуміли, що в питанні сертифікації, переходу до європейських стандартів нам треба пришвидшитись. На жаль, у нас застарілі стандарти, які не відповідають європейським. Ми приєднуємося до програми СОТ щодо держзакупівель. До кінця року ми маємо приєднатися, що дозволить нашим виробникам мати доступ до держзакупівель інших країн», – сказав він. Таким чином, львівське підприємство, як і багато інших зацікавлених українських виробників, отримають можливість вийти на ринок держзакупівель 43 країн-учасниць Угоди GPA, що відкриває для них величезні перспективи.

 

Як підкреслив і голова Львівської ОДА Олег Синютка, абсурдність ситуації в тім, що сертифікований у Європі товар, як наприклад трамваї марки «Електрон», може не відповідати українським вимогам ДСТУ. Тому йшли тривалі переговори з Міністерством інфраструктури, сьогодні вони на завершальній стадії, сказав голова ОДА.

 

Як зазначив президент корпорації «Електрон» Юрій Бубес, окрім вирішення проблеми з європейською сертифікацією, держава також має змінити систему проведення тендерів на державні замовлення:

«Ми маємо досвід участі в електронних тендерах – це коли під час самого тендеру учасник має можливість регулювати ціну своєї пропозиції, бачачи пропозиції конкурентів й оцінюючи свої можливості. В Україні тендерні пропозиції подають у конвертах і дуже часто конкуренти спеціально ставлять занижену ціну і виграють тендер, а потім зривають його виконання».

 

Фото Gazeta.ua