Новини

Науково-виробниче підприємство «Карат» - 40 років у авангарді української науки

21.11.2012

22 листопада 2012 року виповнюється 40 років від дня заснування Науково-виробничого підприємства «Карат», дочірнього підприємства Публічного акціонерного товариства «Концерн-Електрон».

 

НВО «Карат» ввійшло до складу першого українського акціонерного товариства «Концерн-Електрон» у 1991 році.

 

За рахунок внутрішніх інвестицій ПАТ «Концерн-Електрон», підприємство оснащено найсучаснішим технологічним та контрольно-вимірювальним обладнанням.

 

На початку 2000-х років на НВП «Карат» створено унікальний комплекс з вирощування монокристалічних матеріалів складних оксидів, який не має аналогів на теренах колишнього СРСР і є науковим об’єктом національного надбання України. Визнанням досягнень у технологіях вирощування кристалів складних оксидів стала участь підприємства у виконанні грандіозного міжнародного проекту Європейського Центру ядерних досліджень (CERN -Conseil Européen pour la Recherche Nucléaire) зі створення Великого адронного колайдера в частині виготовлення монокристалічних детекторів електромагнітного випромінювання.

 

Визнанням вагомості досягнень «Карату» стали договори про наукове та комерційне співробітництво з науковими установами і виробничими фірмами Китаю, Росії, США, Німеччини, Франції, Кореї, Польщі, Болгарії, Швейцарії та інших країн.

 

НВП «Карат» залишається головним науково-промисловим підприємством України за напрямком «Матеріали електронної техніки» і провадить науково-тематичну діяльність у галузях – матеріали для мікроелектроніки, керамічні матеріали електронної техніки, матеріали акусто- і оптоелектроніки, квантової електроніки і оптики, фізико-хімічні дослідження матеріалів, їх властивості і тестування. Підприємство веде ряд державних науково-технічних програм Держінформнауки та Мінекономрозвитку і торгівлі, виконує фундаментальні дослідження за проектами Державного фонду фундаментальних досліджень. 

Детальніше

НВП «Карат»версія для друку
  • Digg
  • Send e-mail
  • Facebook
  • Google
  • Print
  • TwitThis
  • VKontakte