Новини

Перше вітчизняне нановиробництво

27.11.2011

На базі дочірнього підприємства ПАТ «Концерн-Електрон» – Науково-виробничого підприємства «Карат» – відкрито перше і єдине в Україні сучасне нанотехнологічне виробництво світового рівня.

 

Цей інноваційний проект був запущений в експлуатацію як результат співпраці київського Науково-виробничого концерну «Наука» та львівського НВП «Карат». Саме завдяки спільним зусиллям вчених та фахівців цих установ створено унікальні технології виробництва нанорозмірних кристалічних плівок з інтегрованими активними кристалічними шарами з різних матеріалів (т.з. гетероструктур).

 

НВК «Наука» розроблено і реалізовано концептуально новий технологічний підхід до керування системою епітаксійних шарів, що забезпечує отримання структур з високою однорідністю та широким діапазоном змін електрофізичних параметрів. А в НВП «Карат» розроблені фізико-хімічні основи універсальних технологій формування епітаксійних оптоелектронних структур, які базуються на застосуванні впливу рідкісноземельних елементів на процеси кристалізації епітаксійних шарів. Сферою застосування цих оптоелектронних структур є виготовлення надяскравих світлодіодів, потужних надвисокочастотних транзисторів стільникового і супутникового зв'язку, медицина, геліоенергетика (наприклад, концентраторні сонячні батареї), та інші галузі науки та техніки.


Промислове виробництво наногетероструктур НВП «Карат» базується на єдиному в Україні технологічному комплексі, основою якого є установка осаджування (епітаксії) кристалічних шарів на напівпровідникові пластини,а також установки газофазної та рідиннофазної епітаксії, сучасна лабораторія, яка обладнана усім необхідним контрольно-вимірювальним обладнанням. У створення цієї високотехнологічної виробничої дільниці було вкладено 10 млн. доларів, половину з яких надала держава.

 

Рішення про розміщення цього виробництва саме у Львові на одному з підприємств «Концерн-Електрону» викликано передусім тим, що у концерні велику увагу приділяють інвестуванню у прикладну науку – лише за останні три роки концерн інвестував у НВП «Карат» понад 16 млн. грн. власних коштів. І ще одна причина – тут зберегли висококваліфіковані кадри: лише у НВП «Карат» працюють 7 докторів і 17 кандидатів наук. Сукупність технологічних і кадрових можливостей комплексу дозволяє вирішувати складні науково-технічні завдання і виготовляти різноманітні за своїми характеристиками матеріали, що є базовими для мікро- та наноелектроніки. Це сприятиме модернізації української промисловості і дасть змогу наповнити ринок України вітчизняними конкурентоздатними приладами, а у майбутньому розширити постачання продукції на експорт.


Хоча вже сьогодні зарубіжні компанії виявляють високу зацікавленість – ще на етапі наукових досліджень та експериментальних випробувань комплексу було підписано перший контракт на постачання в країни Євросоюзу наногетероструктур на загальну суму 2,5 млн. доларів США.

 

У присутності керівників провідних наукових установ України, видатних вчених та громадськості України новий технологічний комплекс урочисто відкрили голова Львівської обласної державної адміністрації Михайло Костюк, міський голова м.Львова Андрій Садовий, заступник голови Державного агентства з управління державними корпоративними правами Олександр Шубін, голова правління ПАТ «Концерн-Електрон» Юрій Бубес, генеральний директор НВК «Наука» Сергій Ларкін та генеральний директор НВП «Карат» Микола Ваків.версія для друку
  • Digg
  • Send e-mail
  • Facebook
  • Google
  • Print
  • TwitThis
  • VKontakte

-->