Про концерн

Ми раді вітати Вас на офіційному сайті концерну «Електрон»!

 

За свою майже вікову історію «Електрон» пройшов шлях від невеликої майстерні до багатогалузевого концерну з виробництва продукції науково-технічного, промислового та побутового призначення.

 

«Електрон» – акціонерне товариство, акції якого зареєстровані за №1 в Україні.

Розпочавши свою діяльність у 1918 році як електротехнічна майстерня, «Електрон» у середині минулого століття став підприємством-виробником телеприймачів однойменної марки, які ввійшли в історію вітчизняного телевізоробудування як надійна та найпопулярніша марка телевізорів.

 

Сучасний «Електрон» активно розвивається як машинобудівна корпорація.

 

На новоствореному підприємстві ТОВ «Завод Електронмаш» розроблено та виготовлено перший у СНД повністю низькопідлоговий трамвай, який відповідає європейським вимогам безпеки та комфорту. Поряд із серійним виробництвом трамваїв для колій різної ширини підприємство розпочало виготовлення міських автобусів та тролейбусів власної розробки, а також електробусів – нового перспективного виду міського екотранспорту.

 

Автомобілебудівний Завод «ЕлектронМаш» розробляє та виготовляє багатофункціональні комунальні автомобілі – універсальні повнопривідні механізовані комплекси зі змінними кузовами та навісним обладнанням. Заводом «ЕлектронМаш» розпочато виробництво і позашляхових повнопривідних автомобілів швидкої медичної допомоги для сільської та гірської місцевостей.

 

Ще одне з підприємств машинобудівного напрямку коцерну – спільне українсько-німецьке підприємство «Сферос-Електрон». Створене в 1996 році, підприємство зарекомендувало себе як виробник та постачальник високоякісної техніки для транспортних засобів: рідинних підігрівачів для автобусів, вантажних автомобілів, сільськогосподарської та будівельної техніки, а також кондиціонерів, люків, ресиверів, паливних баків та кермових колонок.

 

Поряд із новими напрямками діяльності концерном «Електрон» успішно розвиваються й традиційні виробництва високотехнологічної та конкурентоспроможної продукції.

 

Серед лідерів у вітчизняній галузі технологій та матеріалів для електроніки є дочірнє підприємство концерну – Науково-виробниче підприємство «Карат». Спеціалізація «Карату» – розробка технологій отримання та налагодження промислового виробництва різноманітних матеріалів для електроніки, у тому числі із застосуванням нанотехнологій. Зокрема, продукція підприємства використовувалась для створення надчутливих детекторів Великого андронного колайдера в рамках реалізації міжнародного проекту Європейського Центру ядерних досліджень у Швейцарії. НВП «Карат» є головним науково-виробничим підприємством України за напрямком «Матеріали електронної техніки».

 

У складі концерну працює одне з найбільших в Україні пластмасових виробництв – завод «Полімер-Електрон». Виробничими потужностями заводу – роботизованими термопластавтоматами для лиття пластмас та комплексом для виготовлення пінополістирольних виробів, - користуються відомі вітчизняні та зарубіжні фірми. На заводі діє і найпотужніше у регіоні інструментальне виробництво.

 

«Електрон» був і залишається розробником й виробником спеціальної техніки та апаратури військового призначення. Системи наведення для високоточного авіаційного озброєння, ближньої аеронавігації та інша військова радіоелектронна техніка, розроблені Окремим конструкторським бюро «Текон-Електрон», добре знані фахівцями у цій галузі.


Новим головним напрямком діяльності Телевізійного заводу «Електрон» є розробка та виробництво електронних систем для транспорту: мультиплексних CAN-систем керування низьковольтними колами транспортних засобів, систем керування тяговими акумуляторними батареями електробусів (BMS) та ін., що встановлюються на  пасажирський транспорт марки «Електрон».

 

 

Лінію малої побутової техніки для дому розвиває і завод «Електронпобутприлад». Окремим напрямком заводу є виробництво електродвигунів малої потужності, які застосовуються як у побутовій, так і в автомобільній техніці, на залізничному транспорті.

 

Концерн «Електрон» та його підприємства є давніми і надійними партнерами багатьох вітчизняних та зарубіжних компаній.

 

Запрошуємо Вас на «Електрон»!


Будемо раді, якщо наша інформація стане Вам у пригоді!

 


версія для друку