Новини

За рівність вітчизняних виробників та іноземних партнерів

27.03.2012

27 березня відбулась нарада з питань розвитку підприємництва та залучення інвестицій в економіку Львівщини. В нараді взяли участь керівництво Федерації роботодавців України на чолі з головою федерації Дмитром Фірташем, керівництво Львівської облдержадміністрації, представники промислових підприємств області, малого і середнього бізнесу, представники професійних спілок та науковці.

 

На нараді були обговорені питання підтримки промисловості та підприємництва, поліпшення інвестиційного клімату Львівщини і, зокрема, пов`язані з цим перспективи залучення інвестицій, стратегічні напрямки розвитку партнерства між українськими та іноземними компаніями та ряд інших важливих питань.

 

Саме партнерству між вітчизняними та зарубіжними компаніями був присвячений виступ голови правління ПАТ «Концерн-Електрон» Юрія Бубеса. Концерн має багаторічний досвід спільного ведення бізнесу як з іноземними компаніями, так і з залучення внутрішніх інвестицій. Прикладом є робота спільного українсько-німецького підприємства «Сферос-Електрон», що випускає автономні опалювачі для автобусів потреб автопрому не лише України, але й для зарубіжних компаній ФРН, Угорщини, Словенії, Польщі, Словаччини, Росії та Білорусії. Успішним прикладом внутрішніх інвестицій за участю приватного капіталу та держави є перше і поки що єдине в Україні виробництво з промислового виготовлення наногетероструктур на базі «Концерн-Електрону» спільно з київським ЗАТ «Науково-виробничий концерн «Наука».

 

Однак залученню і ефективному використанню інвестицій поки що не сприяє діюче законодавство. Юрій Бубес запропонував Федерації роботодавців ініціювати здійснення програм і заходів щодо захисту інтересів національного виробника, зокрема щодо перегляду ставок ввізного мита на імпортну продукцію у рамках угод з Світовою організацією торгівлі (СОТ) скориставшись тим, що від травня 2011 року Україна має право вносити на розгляд СОТ власні пропозиції стосовно перегляду взятих зобов’язань і внести зміни до ставок ввізного мита. Юрій Бубес запропонував також зібрати українських виробників, зацікавлених вітчизняних та зарубіжних інвесторів, національні галузеві асоціації і розробити пропозиції до програми розвитку внутрішнього виробництва та внести їх в уряд та Верховну Раду для законодавчого закріплення.версія для друку
  • Digg
  • Send e-mail
  • Facebook
  • Google
  • Print
  • TwitThis
  • VKontakte

-->